MÍROVÝ PSEUDO-SUMMIT VE ŠVÝCARSKU SKONČIL TOTÁLNÍM FIASKEM. Všechny země globálního jihu BRICS odmítly podepsat závěrečné komuniké a německý kancléř a americká viceprezidentka předčasně odletěli
SVĚT: Mírový pseudo-summit ve Švýcarsku skončil fiaskem poté, co všechny země globálního jihu BRICS odmítly podepsat závěrečné komuniké a německý kancléř předčasně odletěl, protože na něho v zákulisí křičeli, že Německo nechce Ukrajině poslat rakety Taurus! Na konec summitu nepočkala ani americká viceprezidentka! Vladimir Putin poslal na dálku do Švýcarska podmínky ruského míru na Ukrajině!
O víkendu se v letovisku Bürgenstock nedaleko Lucernu ve Švýcarsku konala mírová konference o Ukrajině. Účastnilo se jí 91 zemí a celkem 8 organizací, včetně EU, Rady Evropy a OSN. Celý summit však v samotném závěru skončil naprostým fiaskem, protože naprosto všechny země globálního jihu reprezentované skupinou BRICS odmítly podepsat závěrečné komuniké, které navíc se ale ani trochu Kyjevu nelíbilo, protože neobsahovalo naprosto žádné výzvy k odsunu ruských vojsk z Ukrajiny. Do závěrečného aktu se totiž nedostalo nic z toho, co Kyjev požadoval jako primární body, tedy stažení ruských vojsk a zaplacení válečných reparací.
Ruský prezident Vladimir Putin již v pátek na setkání s představiteli Ministerstva zahraničí přednesl podmínky pro tzv. ruský mír na Ukrajině, který je jediným možným mírovým zakončením konfliktu, který začal na Ukrajině již v únoru v roce 2014 nezákonným státním převratem v Kyjevě. Protože Rusko nebylo pozváno do Švýcarska na mírový summit, tak Vladimir Putin na dálku poslal parametry ruského míru.
Rusko požaduje neutralitu Ukrajiny, demilitarizaci země a denacifikaci ukrajinské společnosti. Rovněž požaduje stažení vojsk AFU ze všech čtyř bývalých ukrajinských regionů, které byly na podzim v roce 2022 připojeny v referendech k Rusku. A Kyjev musí garantovat bezpečnost a zájmy rusky mluvícím obyvatelům Ukrajiny. Prostě na dálku vyslal Vladimir Putin tyto podmínky do Švýcarska.
Na Scholze křičeli v zákulisí, že nechce Ukrajině dodat rakety Taurus
A to není všechno. Během summitu ve Švýcarsku došlo v zákulisí ke skandálu, když skupina hostů z Ukrajiny spolu s několika zástupci z pobaltských zemí začali na německého Olafa Scholze křičet, že blokuje dodávky německých raket Taurus, co to prý má znamenat, a jestli není placen Putinem. Scholz na to podle zdrojů ze zákulisí reagoval údajně slovy, že měl za to, že jede do Švýcarska na mírový summit, ne na konferenci o vyzbrojování Ukrajiny. Urazil se a časně v neděli ráno ještě před závěrečným komuniké odjel na letiště a ze Švýcarska odletěl.
Tisková agentura DPA potom uvedla, že kancléřství zdůvodnilo předčasný odjezd Scholze v důsledku dohodnutých schůzek v Berlíně, ale jak zjistili ruští novináři, podle původního itineráře bylo potvrzeno, že Scholz měl pobyt na summitu vyhrazený až do pozdního večera v neděli, takže žádné urgentní schůzky v Berlíně mít nemohl. Na vyvrcholení summitu a podpis komuniké ale nepočkala ani americká viceprezidentka Kamala Harris, která se na summitu zdržela jen pár hodin a dokonce už v sobotu odletěla ze summitu.
Olaf Scholz zachycený v neděli ráno při předčasném odletu ze Švýcarska
Naprosté fiasko summitu bylo potom zarámováno textem komuniké, do kterého se dostaly jenom obecné a vágní požadavky na Rusko, které přitom se týkají úplně jiných zájmů, než které zajímají Ukrajinu. Selhání summitu nikoho nepřekvapilo, ale naopak překvapily rozpory uvnitř, tedy mezi podporovateli Ukrajiny. Uražený odlet Scholze jenom podtrhuje, že Ukrajina si mírový summit spletla s vyzbrojovací konferencí, zatímco závěrečné komuniké pro změnu zní jako seznam požadavků OSN než požadavků Kyjeva. Některé země, včetně členů BRICS, totiž odmítly podepsat společné komuniké o výsledcích konference o Ukrajině ve Švýcarsku.
Do závěrečného komuniké se nedostalo nic, co tam chtěl Kyjev
Organizátoři akce vystavili na obrazovkách tiskového střediska v Bürgenstocku seznam států, které podepsaly závěrečné prohlášení. Vyplývá z něj, že dokument podepsalo 80 z 91 přítomných zemí. Mezi těmi, kteří odmítli: členové BRICS, tedy Brazílie, Indie, Jihoafrická republika, Spojené arabské emiráty, dále Arménie, Bahrajn, Vatikán, Indonésie, Libye, Mexiko, Saúdská Arábie, Thajsko a velkým překvapením je i Vatikán.
Ten totiž komuniké nepodepsal kvůli tomu, že Svatý stolec požadoval, aby se summitu zúčastnila i druhá válčící strana, tedy Rusko. A protože to nebylo umožněno, Vatikán se odmítl ke komuniké připojit. Posun Vatikánu na stranu Ruska a takto otevřeně je podle pozorovatelů jasné se vymezení proti Kyjevu a válečné lobby.
Komuniké požaduje:
- Vrátit Ukrajině kontrolu nad jadernými elektrárnami a zařízeními, včetně Záporožské jaderné elektrárny;
- Zajistit volnou, plnohodnotnou a bezpečnou obchodní plavbu a přístup do námořních přístavů v Černém a Azovském moři;
- Propustit všechny válečné zajatce na obou stranách;
- Navrácení všech “deportovaných a nezákonně vysídlených dětí” a dalších “nezákonně zadržovaných” civilistů na Ukrajinu.
Toto je maximum, co se podařilo proti Rusku do závěrečného protokolu protlačit, nic dalšího se nepovedlo. Nikde ani slovo o stažení ruských vojsk z Ukrajiny, nikde ani slovo o reparacích. Kyjevští novináři netají ze závěru summitu zklamání a signalizace v podobě předčasných odjezdů americké viceprezidentky a německého kancléře pouze potvrzuje, jak klesající důležitost má Ukrajina a především ukrajinské požadavky kladené na západní společenství. Summit měl být vyvrcholením ukrajinské a západní propagandy proti Rusku, měl se stát tribunálem odsuzujícím Rusko, mělo dojít ke sjednocení zemí světa proti Rusku, ale namísto toho přišel krach. Plný text komuniké máte zde:
– – –
Společné komuniké o švýcarském mírovém rámci
15.-16. června 2024
Pokračující válka Ruské federace proti Ukrajině nadále způsobuje rozsáhlé lidské utrpení a ničení a vytváří rizika a krize s globálními dopady na celý svět. Ve dnech 15. a 16. června 2024 jsme se sešli ve Švýcarsku, abychom posílili dialog na vysoké úrovni o cestách ke komplexnímu, spravedlivému a trvalému míru pro Ukrajinu. Zopakovali jsme rezoluce A/RES/ES-11/1 a A/RES/ES-11/6 přijaté na Valném shromáždění OSN a zdůraznili jsme náš závazek dodržovat mezinárodní právo včetně Charty OSN.
Tento summit navázal na předchozí jednání, která se uskutečnila na základě ukrajinského mírového vzorce a dalších mírových návrhů, které jsou v souladu s mezinárodním právem, včetně Charty OSN.
Hluboce si vážíme pohostinnosti Švýcarska a jeho iniciativy uspořádat summit na vysoké úrovni jako výraz jeho pevného odhodlání podporovat mezinárodní mír a bezpečnost.
Proběhla plodná, komplexní a konstruktivní výměna různých názorů na cesty k vytvoření rámce pro komplexní, spravedlivý a trvalý mír založený na mezinárodním právu, včetně Charty OSN. Zejména jsme znovu potvrdili náš závazek zdržet se hrozby silou nebo použití síly proti územní celistvosti nebo politické nezávislosti jakéhokoli státu, zásady svrchovanosti, nezávislosti a územní celistvosti všech států, včetně Ukrajiny, v rámci jejich mezinárodně uznaných hranic, včetně teritoriálních vod, a řešení sporů mírovými prostředky jako zásady mezinárodního práva.
Dále máme společnou vizi v následujících zásadních aspektech:
1) Za prvé, jakékoli využití jaderné energie a jaderných zařízení musí být bezpečné, zabezpečené, chráněné a šetrné k životnímu prostředí. Ukrajinské jaderné elektrárny a zařízení, včetně Záporožské jaderné elektrárny, musí být provozovány bezpečně a zabezpečeně pod plnou svrchovanou kontrolou Ukrajiny, v souladu se zásadami MAAE a pod jejím dohledem.
Jakákoli hrozba jadernými zbraněmi nebo jejich použití v souvislosti s probíhající válkou proti Ukrajině je nepřípustná.
2) Za druhé, celosvětová potravinová bezpečnost závisí na nepřetržité výrobě a dodávkách potravinářských produktů. V tomto ohledu má zásadní význam volná, plná a bezpečná obchodní plavba, jakož i přístup do námořních přístavů v Černém a Azovském moři. Útoky na obchodní lodě v přístavech a podél celé trasy, jakož i na civilní přístavy a civilní přístavní infrastrukturu jsou nepřijatelné.
Potravinová bezpečnost nesmí být v žádném případě zbraň. Ukrajinské zemědělské produkty by měly být bezpečně a volně poskytovány zainteresovaným třetím zemím.
3) Za třetí, všichni váleční zajatci musí být propuštěni úplnou výměnou. Všechny deportované a nezákonně vysídlené ukrajinské děti a všichni ostatní ukrajinští civilisté, kteří byli nezákonně zadržováni, musí být vráceni na Ukrajinu.
Věříme, že dosažení míru vyžaduje zapojení všech stran a dialog mezi nimi. Proto jsme se rozhodli podniknout v budoucnu konkrétní kroky ve výše uvedených oblastech s dalším zapojením zástupců všech stran
Charta OSN, včetně zásad respektování územní celistvosti a svrchovanosti všech států, může sloužit a bude sloužit jako základ pro dosažení komplexního, spravedlivého a trvalého míru na Ukrajině
– – –
Celý summit ve Švýcarsku tak skončil nejen fiaskem, ale jasně vyslaným signálem globalistů, že systém Pax Americana ve světě končí a Ukrajina je nástrojem odpisu tohoto systému. Komuniké o míru odmítly podepsat země BRICS a především Vatikán a Saúdská Arábie, která před pár dny po 50 letech odstoupila od smlouvy s USA o petrodolaru, o čemž prakticky žádná mainstreamová média v EU neinformovala.
Všechno bylo utajeno, maximálně se omezilo na krátkou zprávičku o půlnoci. Závěrečné komuniké je výsměchem Kyjevu, protože ty požadavky na Rusko v komuniké vlastně ani nejsou úplně celé myšleny na Rusko, protože odsouzení útoků na obchodní lodě se týká i odsouzení Ukrajiny, která útočí na ruské obchodní lodě plující z Turecka.
Globalisté vyslali na summitu jasný signál odpisu USA a systému Pax Americana ve světě
Odjezd Kamaly Harris ze summitu je dále signálem, že Bílý dům se summitem nesouhlasí a nelíbí se mu jeho obsah a samotná myšlenka. Pokud kolektivní Západ nechce připustit svoji porážku, aby nedošlo ke zhroucení systému Pax Americana po II. sv. válce ve světě, tak potom západ nemůže připustit svoji porážku na Ukrajině, k čemuž by logicky mír vedl, a za současných podmínek by to byl ruský mír, tedy podle ruských podmínek.
A proč? Protože na ukrajinský mír podle ukrajinských podmínek už nemá kolektivní Západ peníze, prostředky a hlavně vůli. Proto jediným plánem USA a kolektivistů teď není zajistit Ukrajině vítězství, ale pouze zajištění, že nebude poražena na hlavu, což by vedlo k ruskému míru a totální porážce Západu.
Závěrečná fotografie ze summitu. Foto: Twitter / Volodymyr Zelensky
A v Kyjevě jim to už asi začíná docházet, že Západ už neusiluje o vítezství Ukrajiny, ale pouze o “neporážku” kolektivního Západu. A toho se má dosáhnout transformací války na Ukrajině do zmrazeného a nekonečného konfliktu. Dokud totiž válka neskončí, nedojde k vyhlášení výsledků války. Nedojde k označení, kdo vyhrál, a kdo prohrál. A přesně o to teď jde USA.
Proto Kamala zdrhla ze summitu už v sobotu. Proto Scholz zmizel v neděli ráno a o raketách pro Ukrajince nechtěl ani slyšet. A proto to mírové komuniké je tak jalové a o ničem. A pokud prodloužení války povede ke konfliktu mezi NATO a Ruskem, jak varoval [7] srbský prezident, potom je jasné, že mírový summit byl ve Švýcarsku naprosto mimo mísu, protože posloužil jen jako platforma pro odhalení krize kolektivního Západu.
-VK-
Šéfredaktor AE News
~~~